konstrukcinio plieno sertifikavimas

Konstrukcinio plieno CE ženklinimas pagal BSEN 1090-1 plieninių ir aliuminio konstrukcijų atitiktį.

Nuo 2014 m. liepos 1 d. pagal Statybos produktų reglamentą (CPR) konstrukcinio plieno CE ženklinimas, laikantis BS EN 1090-1 standarto, tapo privalomas gaminiams, parduodamiems ES statybos rinkoje.

Todėl visi, projektuojantys ir (arba) gaminantys ir tiekiantys plieninius rėmus ar plieninius komponentus Europos rinkai, įskaitant Jungtinę Karalystę, privalo jų laikytis. To nepadarius, gali kilti rimtų pasekmių jums ir jūsų verslui.

 

BS EN 1090-1 ir BS EN 1090-2 standartas

Norėdami ant savo gaminių naudoti CE ženklą, gamintojai, rangovai ir tiekėjai turės įrodyti, kad laikosi BS EN 1090-1 standarto 1-os ir 2-os dalių: plieninių ir aliuminio konstrukcijų atitikties.

BS EN 1090-1:

Konstrukcinių komponentų atitikties įvertinimo reikalavimai nurodo, kad, kadangi visas konstrukcinis plienas laikomas esminiu saugos komponentu, gamintojai privalo dokumentuoti bei įdiegti gamybos produkcijos kontrolės (FPC) sistemą ir turėti atliktą auditą specialios notifikavimo įstaigos, tokios kaip BM TRADA.

 

BS EN 1090-2:

Plieninių konstrukcijų techniniai reikalavimai nurodo, ko reikia, norint užtikrinti, kad plieniniai rėmai atitiktų reikiamą mechaninio atsparumo, stabilumo, tinkamumo naudoti ir ilgaamžiškumo lygį.

 

Standartas nustato keturias vykdymo klases (EXC):

EXC1 – pvz. žemės ūkio pastatai;
EXC2 – pvz. gyvenamosios ar komercinės paskirties statiniai;
EXC3 – pvz. tiltai;
EXC4 – pvz. specialios konstrukcijos bei statiniai (ilgi tiltai ir pan.).

 

Remiantis EN 14731 ir atitinkamos EN ISO 3834 dalies reikalavimais, visus suvirinimus EXC 2,3 ir 4 atvejais turi kontroliuoti atsakingas suvirinimo koordinatorius (RWC), turintis patikrintą kompetenciją.

Gamintojai privalo pateikti sertifikatą, kuriame konkrečiai nurodoma, kad RWC yra apmokytas pagal šiuos standartus ir yra įgijęs atitikties įrodymą.

 

Kada galima naudoti „CE“ ženklą?

Tam, kad įmonė galėtų naudoti „CE“ ženklą, rėmų / komponentų gamintojai, tiekėjai ir rangovai turi turėti gamyklos gamybos kontrolės sertifikatą. Šį sertifikatą (bei atitinkamą plieno rėmo arba eksploatacinių savybių deklaraciją) gali išduoti notifikuotoji įstaiga, tokia kaip „BM TRADA“.

 

Kodėl rinktis BM Trada?

BM TRADA yra notifikuotoji įstaiga, galinti atlikti UKAS akredituotą FPC sertifikavimą, kad padėtų plieno rėmų gamintojams ir tiekėjams atitikti Konstrukcinio plieno atitikties reikalavimus.

 

Naudinga informacija:

Technical Information CE marking for structural steel to BS EN 1090-1 (explains the CE marking process)

 

Norėdami sužinoti daugiau, susisiekite su mumis nurodytais kontaktiniais duomenimis

 

Konstrukcinio plieno CE ženklas